Životopis

Viktor Stocker se začal věnovat hře na akordeon ve svých šesti letech na Základní umělecké škole ve Vlašimi ve třídě Jiřího Neužila a od září 2020 je žákem Základní umělecké školy J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě, kde se vzdělává u přední české akordeonistky Markéty Laštovičkové. Zároveň také spolupracuje s Marcinem Jabłońským, pedagogem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.

Viktor je držitelem prestižního ocenění Zlatý oříšek udělovaného nejtalentovanějším dětem České republiky. Kromě toho je laureátem řady celostátních i mezinárodních hudebních soutěží a má na svém kontě řadu koncertních vystoupení. Představil se například na slavnostním koncertu v Senátu Parlamentu České republiky, na několika koncertech Jaroslava Svěceného a vystoupil také po boku violoncellisty Tomáše Jamníka či pěvkyně Dagmar Peckové. V roce 2021 ho bylo možné slyšet na Koncertu malých géniů, který se konal pod záštitou Pavla Šporcla ve Znojmě, či v rámci Koncertu naděje, který byl vysílán na ČT Art.

Kromě sólové dráhy Viktor působí též jako komorní hráč v duetu s akordeonistou Martinem Kotem, studentem Pražské konzervatoře, s nímž pod názvem Duo Absoluto pravidelně koncertuje na renomovaných festivalech po celé republice.

Kromě hry na akordeon se Viktor také věnuje vlastní tvorbě. Za své skladby byl v ústředním kole Národní soutěže základních uměleckých škol v oboru Skladba v roce 2019 oceněn stříbrným pásmem v kategorii do 12 let a v roce 2022 získal za svou kompozici pro sólový akordeon s názvem Vichřice nejvyšší možné ocenění v prestižní německé skladatelské soutěži Jugend komponiert. Od září 2022 je Viktor přijat k soukromému studiu do Skladatelské třídy v Drážďanech (Komponistenklasse Dresden).

Ve volném čase rád sportuje, zdokonaluje se v cizích jazycích a čte.
Viktor Stocker